IZRAEL – WYOBRAŻENIA A RZECZYWISTOŚĆ

Myśląc o Izraelu jako o celu swojej podróży większość z nas zadaje sobie pytanie. Czy jest tam bezpiecznie? Czy poza zwiedzaniem Ziemi Świętej ma nam coś do zaoferowania? Czy stać nas na taki wyjazd?
Odpowiedź brzmi 3x TAK!

W Izraelu dba się o bezpieczeństwo, co jednak niezwykle istotne na miejscu szczególnie w kurortach turystycznych jak Eilat czy Ein Bokek nie odczuwa się obecności wojska ani nie wyczuwa zagrożenia.
Większość osób kojarzy Izrael głównie ze zwiedzaniem Jerozolimy, jednakże kraj ten ma do zaoferowania turystom znacznie więcej – niezapomniana kąpiel w Morzu Martwym, tętniący życiem nadmorski kurort Eilat, możliwość nurkowania wśród rafy koralowej, kąpiel w towarzystwie delfinów to tylko nieliczne atrakcje.
Ze względu na fakt, że biura tak naprawdę dopiero wprowadzają ofertę pobytu w Izraelu można znaleźć naprawdę atrakcyjne oferty – szczególnie Last Minute. Pobyt na miejscu rozpoczynamy lądowaniem w Ovdzie skąd autokarem przenosimy się do Eilatu – podróż trwa ok 40 minut.
Na miejscu czekają na nas wybrane hotele o zróżnicowanym standardzie, które posiadają jedną cechę wspólną – wyśmienitą kuchnię! Sam Eilat to typowy nadmorski kurort z promenadą, portem, mnóstwem sklepów, kawiarenek, restauracji i dyskotek. Na tym tle wyróżnia się lodowy pub, gdzie goście przebywają w temperaturze -15 stopni.
Będąc w Eilacie nie sposób nie wybrać się do podwodnego obserwatorium, podglądać życie rafy koralowej lub zobaczyć rekiny. Kolejną atrakcją jest zatoka delfinów gdzie mamy mozliwość pływania w towarzystwie tych cudownych zwierząt. Dla miłośników przyrody atrakcje oferuje Park Timna gdzie w pustynnej scenerii możemy zobaczyć niesamowite formacje skalne. Niwątpliwą atrakcję dla dzieci stanowi Kings City – park rozrywki, w którym chyba najciekawszą część stanowi szlak iluzji i wynalazków z mnóstwem różnych atrakcji.
Miłośnicy zabiegów Spa powinni obowiązkowo udać się nad Morze Martwe np. do miejscowości Ein Bokek gdzie hotele oferują mnóstwo zabiegów Spa a ponadto mamy niepowtarzalną okazję skorzystać z kąpieli w Morzu Martwym, którego zasolenie i wyporność pozwoli nam spokojnie przeczytać gazetę leżąc na wodzie – jest to niesamowite uczucie.
Dla osób, które kojarzą Izrael z podążaniem śladami Chrystusa polecam oczywiście Jerozolimę z jej atrakcjami takimi jak Kaplica Grobu Pańskiego, Góra Oliwna, Via Dolorosa, czy Góra Syjon. Głębokie przeżycia zapewnia również wizyta w Muzeum Holokaustu. Warto również wybrać się do Betlejem – miejsca narodzenia Chrystusa. Miejsce to znajduje się na obszarze Autonomii Palestyńskiej, co da nam możliwość przeniesienia się w inny świat i inną mentalność ludzi.

Podsumowując Izrael to świetna alternatywa np. dla Egiptu. Pogoda ta sama, rafa koralowa a do tego dużo lepsza kuchnia oraz ludzie, którzy w porównaniu do Egipcjan nie nagabują na siłę do dokonywania zakupów. Dobre hotele i mnóstwo miejsc do zwiedzania sprawiają, że jest to kraj godny polecenia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *