Zwiedzanie Maroka – 3 Dniowe Wakacje Zimą

Co można napisać po spędzeniu 3 dni w Maroku ? Zacznijmy od pogody. W niecałe 5 godzin przenosimy się z Polski do Maroko samolotem gdzie temperatura oscyluje w okolicy – 17 stopni do Agadiru gdzie mamy ponad 20 stopni. Tylko ten fakt powoduje uśmiech zadowolenia.

Sam pobyt to intensywne acz niezwykle komfortowe przeżycie. Hotel Iberostar Founty Beach oferuje wszelkie udogodnienia. Basen z podgrzewaną wodą, wysoki standard, pokój z frontowym widokiem na morze z balkonu oraz widokiem na kompleks basenowy. Wreszcie szeroka, piaszczysta plaża oddzielona od hotelu spacerową promenadą. Idealne warunki do wypoczynku.

Pobieżne zwiedzanie Agadiru daje obraz typowego arabskiego miasta, z dużą ilością straganów i sklepików. Na klimat tego miejsca wpływają niewątpliwie stare, mocno zużyte samochody, dzieci grające w piłkę na ulicy, a z drugiej strony pewne oznaki uporządkowania, takie jak ronda, sygnalizacja świetlna, zadbane trawniki.

Podobny kontrast można zaobserwować w Marrakeszu. Z jednej strony miasto jest naprawdę czyste. To pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy. Obraz ten zmienia się jednak gdy znajdziemy się na głównym placu. W miejscu tym znajdziemy praktycznie wszystko. Sprzedawcy handlujący z dywanu, stragany z warzywami i przyprawami, restauracje, mnóstwo ludzi, tłok, ścisk, hotele, turyści obserwujący różnego rodzaju pokazy oraz ludzie którzy oprócz souvenirów na każdym kroku próbują sprzedać haszysz.
Warto z tego miejsca przenieść się w baśniowy świat podczas wieczoru marokańskiego, gdzie oprócz świetnej kuchni, zobaczymy pokazy tańca, gry na różnych instrumentach oraz specjalne show wykonane przez jeźdźców na koniach, którego punktem kulminacyjnym jest widok latającego dywanu (tym razem bez udziału zwierząt, lecz ludzi jak najbardziej).

Całkiem sporo jak na 3 dni ? A przecież Marrakesz oferuje znacznie więcej atrakcji, jest jeszcze Casablanca…
Dlatego gorąco polecam Maroko, szczególnie zimą.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *