Joga – Podróż z Pasją

Coraz częściej podczas podróży szukamy wrażeń innych niż samo zwiedzanie, stąd obecnie często spotykamy się z tematycznymi ofertami biur podróży łączącymi podróżowanie z realizowaniem wspólnego hobby. Dużą popularnością w dzisiejszych czasach cieszą się wycieczki połączone z ćwiczeniami jogi. Tak właśnie było w przypadku Pani Ewy Szymoniak, wieloletniej nauczycielki w szkole jogi i pasjonatki podróży, która postanowiła zorganizować wyprawę do Indii łączącą te dwie pasje.

Joga w podróży

Jak tłumaczy Pani Ewa, joga podczas wyjazdu pozwala subtelnie uruchomić mięśnie, stawy i kości do prawidłowego funkcjonowania szczególnie, gdy mamy za sobą długą podróż samolotem, czy innym środkiem komunikacji. Prawidłowo wykonywane ćwiczenia jogi wzmacniają kręgosłup i działają oczyszczająco na organizm. Pozbywamy się stresu, który czasem dotkliwie pojawia się podczas podróży uniemożliwiając widzenie otaczającego piękna. Joga jest ważną częścią dnia przygotowującą do pełniejszego odbioru świata.

Wyjazd do Indii
 
Pod koniec lutego 2012 roku, Pani Ewa, wraz z ludźmi praktykującymi regularnie jogę podróżowała po Radżasthanie, jednym ze wschodnich stanów Indii. Nie bez powodu wyprawa odbywała się właśnie po egzotycznych zakątkach tego kraju, wszakże właśnie Indie są kolebką jogi! Dla Pani Ewy była to już trzecia tego typu wyprawa. Wcześniej, w roku 2006 i 2009 prowadziła wyprawy z jogą w Himalajach.

Pani Ewa wyprawę do Indii przygotowała wspólnie ze swoim znajomym, Sławkiem Bubiczem, który także jest nauczycielem, a dodatkowo tłumaczem książek o jodzie oraz przewodnikiem, który spędził w Indiach wiele lat.

Z jogą widzimy więcej!
 
Pani Ewa oraz uczestnicy wypraw twierdzą zgodnie, że ćwiczenia jogi doskonale pomagają wzmocnić siebie. Regularna praktyka pozwala pełniej wykorzystywać ludzkie możliwości odczuwania, widzenia, słyszenia. Krótko mówiąc pomaga nam zobaczyć i poczuć podczas podróżowania o wiele więcej! W imieniu Pani Ewy zapraszamy również do wzięcia udziału w kolejnej wyprawie z jogą do Indii, która ma rozpocząć się na początku kwietnia (wyjazd do Kerali 27.04 – 14.05.). Skarby Kerali czekają na Was! Pani Ewa oraz uczestnicy wypraw twierdzą zgodnie, że ćwiczenia jogi doskonale pomagają wzmocnić siebie. Regularna praktyka pozwala pełniej wykorzystywać ludzkie możliwości odczuwania, widzenia, słyszenia. Krótko mówiąc pomaga nam zobaczyć i poczuć podczas podróżowania o wiele więcej!

W imieniu Pani Ewy zapraszamy również do wzięcia udziału w kolejnej wyprawie z jogą do Indii, która ma rozpocząć się pod koniec kwietnia (wyjazd do Kerali 27.04 – 14.05.).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *