Nieziemskie Lotnisko Juliana na St. Marteen!

Lądowanie samolotu na lotnisku Juliana
Lotnisko Juliana na St. Marteen
Przedstawiamy Wam niesamowite lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy Juliana na Antylach Holenderskich. Lotnisko leży na holenderskiej części wyspy St. Maarten i jest jedynym lotniskiem obsługującym tam ruch międzynarodowy – pasażerów i cargo. Jeżeli poszukujesz tanich biletów do Sint Maarten to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lotów na Karaiby.
Większości z nas lotniska kojarzą się z rozległymi płaskimi terenami położonymi na obrzeżach miasta oraz z długimi pasami startowymi. Co jednak w sytuacji, kiedy ograniczenia fizyczne terenu nie dają nam takich możliwości budowy? Co, gdy chcemy wylądować na niewielkiej wyspie, wśród gór lub tuż nad brzegiem morza?
Maho Beach i nieziemskie przeżycia na plaży 
Pomysł na ciekawe zdjęcie z samolotem  :)
Myślicie, że powyższe zdjęcie to fotomontaż? Nic takiego! To widok samolotu lądującego na Julianie. Właśnie dlatego uznaliśmy je za całkiem niecodzienne miejsce. Od Atlantyku na zachodzie i zatoki Simpson Bay na wschodzie, lotnisko oddzielają jedynie krótkie plaże.
Lądowanie w takim miejscu to nie lada wyzwanie dla pilotów. Pas startowy jest tam na tyle krótki, że manewr lądowania rozpoczyna się zaraz po minięciu plaży, co zmusza pilota do maksymalnego obniżenia lotu. Na słynnej plaży Maho Beach gromadzą się plażowicze by robić zdjęcia i oglądać lądowania samolotów, które przelatują 10-20 metrów nad ich głowami!
„Prosimy nie dotykać lądującego samolotu” :)
O dziwo, pomimo takiego utrudnienia, o lotnisku krąży opinia bardzo bezpiecznego. Dodatkowo, z czystym sumieniem plażę Maho można uznać za najgłośniejszą plażę na świecie i to wcale nie ze względu na rozwrzeszczane dzieci, czy sprzedawców lodów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *