Tallin – miasto dla spragnionych rozrywki i kultury.

Tallin – Europejska Stolica Kultury 2011 – to jedna z najczęściej odwiedzanych stolic europejskich. Miejsce idealne zarówno dla miłośników rozrywki jak i dla tych, którzy preferują zwiedzanie.
Tallińska starówka to tętniące życiem centrum kulturalno – rozrywkowe, pełne pubów, nocnych klubów, restauracji, kawiarenek, muzeów i zabytków. To portowe miasto międzykulturowe, które odwiedzają co dzień liczni turyści z całego świata.
Europejska Stolica Kultury 2011 r. – Tallin i jego przepiękna, kolorowa starówka
Ogromnym atutem miasta jest niewielka, przepiękna, kolorowa, odrestaurowana starówka, która w 1997 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Plusem jest także malutka odległość między starówką i portem, do którego przypływają promy z Helsinek, czy Sztokholmu z licznymi turystami lubiącymi rozrywkę w pięknej oprawie. Jeżeli poszukujesz biletów promowych na trasie Tallin – Helsinki to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą biletów na prom.
Zwiedzania i dobrej zabawy na starym mieście nie zakłócają nam również centra handlowe, czy większe sklepy – tego typu usługi zostały przeniesione poza jego obrzeża. Do odwiedzenia Tallina zachęca także dobra baza noclegowa, liczne hotele oraz hostele, wiele świetnych restauracji, czy ciekawych sklepów.
Będąc w Tallinie warto odwiedzić restaurację „Olde Hansa” serwującą średniowieczne potrawy, znajdującą się w oryginalnym starym budynku z oświetleniem świec.
Zwiedzanie w ciągu dnia, później – imprezy do białego rana, a wszystko to w przepięknym, europejskim mieście, które nigdy nie śpi. To właśnie Tallin – idealny pomysł na weekend dla każdego.
Wszystkim pragnącym odwiedzić stolicę Estonii polecamy zakupienie Tallin Card, czyli karty, która gwarantuje możliwość wstępu do ponad 100 atrakcji w mieście. Z kartą możemy odwiedzić muzea, skorzystać z komunikacji miejskiej, odwiedzić miejsca rozrywki, skorzystać ze zwiedzania autobusowego z przewodnikiem, zwiedzić kościoły, baszty, wypożyczyć przewodniki audio, rowery, czy łódki, wejść do klubów nocnych. Karta uprawnia również do licznych rabatów. Cena karty ważnej przez 48 godzin to 32 €.
Jeśli więc zastanawiasz się dokąd wybrać się na weekend, by poznać nową kulturę, ciekawych ludzi, zwiedzić ciekawe miejsca i dobrze się zabawić – zdecydowanie polecamy odwiedzenie Tallina!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *