Wymarzone miejsce na urlop – podziemna plaża na Wyspach Marieta.

Ukryta plaża
Wyspy Marieta, położone są na wschodnim wybrzeżu Meksyku kilka kilometrów na zachód od wybrzeży Puerto Vallarta. Są to dwie maleńkie, niezamieszkałe wysepki, które kryją w sobie ogromny potencjał turystyczny.
Widok na Wyspy Marietta z lotu ptaka
Wyspy powstały w wyniku działalności wulkanicznej, jednak ostatecznie ukształtowała je działalność człowieka. Na początku XX wieku rząd meksykański testował na terenie wysp ładunki wybuchowe i najprawdopodobniej te działania przyczyniły się do ukształtowania ich powierzchni. Niesamowite jaskinie, formacje skalne, zatokowe plaże, a przede wszystkim ukryta, podziemna plaża, której zdjęcie niedawno zawojowało internet – to tylko cześć atrakcji wysp Marieta.
Plażowanie na ukrytej plaży
Ze względu na zakaz połowu i polowania, który wprowadził meksykański rząd w celu ochrony środowiska naturalnego, wyspy stały się także popularnym kierunkiem turystycznym szczególnie dla miłośników nurkowania i obserwatorów życia morskiego.
Na ukrytą plażę można dostać się tylko jedną drogą – przepłynąć na nią podziemnym tunelem wodnym. Warto zauważyć, że na organizowanie wycieczek na Hidden Beach pozwolenie maja jedynie nieliczne biura podróży, a wszystko to ze względu na restrykcje wprowadzone przez rząd w celu ochrony środowiska naturalnego.
Krystalicznie czysta woda
Wyspy Marieta to siedlisko występowania tysięcy gatunków tropikalnych ryb, morskich żółwi, delfinów, manat, ośmiornic i innych zwierząt, które fascynują miłośników nurkowania, a przede wszystkim niesamowicie malownicze krajobrazy, zatoczki, formy skalne.
Raj dla miłośników nurkowania
Można się zakochać od pierwszego wejrzenia!
Zdjęcia i filmy nie są autorstwa serwisu BisLCC.blogspot.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *