Wakacje w grudniu i styczniu? Gdzie zimą wybrać się na urlop?

Sezon wakacyjny już się skończył, a za oknem jest już niemal zima. Myślimy więc raczej o zakupie zimowych butów i kurtki, cieplej się ubieramy  i robimy zapasy miodu oraz syropu malinowego. Ale nie musimy tak szybko poddawać się szarej rzeczywistości. Przecież nie musimy oglądać się na ustalone terminy wakacji. Ba, nawet lepiej wybrać się do jakiegoś egzotycznego miejsca wtedy, kiedy u nas jest zimno, ciemno i smutno niż wtedy, kiedy i tak mamy ładną pogodę. Kiedy już zdecydujemy, że to świetny pomysł, pojawia się najważniejsze pytanie – jaki typ wyjazdu wybrać?

Plaża na Dominikanie

Dominikana zimą – piękne plaże, turkusowa woda i przepiękne krajobrazy

Postaw na egzotyczny kierunek

Pierwsza opcja to oczywiście wyjazd do tak zwanych „ciepłych krajów”. Jako że sezon na takie podróże już się skończył, możemy teraz liczyć na niezwykle opłacalne promocje. Jeśli wybierasz się naprawdę daleko, sprawdź tylko, jakie w danym momencie panują warunki pogodowe. Czy nie ma na przykład pory deszczowej? Albo zagrożenia niebezpiecznymi wichurami? Wczasy w Egipcie lub Tunezji? A może ferie zimowe all inclusive na Dominikanie? Pamiętaj przy tym, że jeśli nie masz funduszy na aż tak egzotyczną podróż, nawet w europejskich miejscowościach turystycznych często jest wciąż na tyle ciepło, że będziesz mógł kąpać się w morzu i opalać. Dobrze zastanów się też, czy wolisz zorganizowany wyjazd all-inclusive, czy może chciałbyś sam o wszystko zadbać.

London Bridge wieczorem

Wieczorny spacer po Londynie też może być fascynujący.

A może miejskie zwiedzanie?

A jeśli nie w głowie Ci wylegiwanie się na słońcu, może weekendowy wypad do jakiejś europejskiej stolicy? Paryż, Londyn, Madryt, a może Berlin? Jeśli odpowiednio rzetelnie podejdziesz do sprawy, możesz znaleźć bardzo tani nocleg i sprawić, że cały wyjazd naprawdę nie będzie dużo kosztował, a przy tym zafundujesz sobie niesamowite wspomnienia. Zdecyduj, czy cel Twojej podróży łatwiej osiągnąć przy pomocy taniego autobusu lub pociągu, czy może lepiej opłaca się szybko kupić bilet lotniczy.

Oczywiście możesz też wybrać wspaniały weekend w naszym kraju. Z pewnością pozostało wiele fantastycznych miejsc, których jeszcze nie znasz – wystarczy trochę rozejrzeć się dookoła. Już raczej nie skorzystasz z pogody nad polskim morzem, a dla nowicjusza niezbyt przyjemne będą też górskie wspinaczki, ale przecież istnieje wiele wartych poznania miast czy miasteczek.

 

Decyzja należy do Ciebie!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *