Sölden (Austria) – wymarzone miejsce na narty

Malownicza austriacka miejscowość Sölden (dolina Ötztal, Tyrol) to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników narciarstwa. Ten położony na wysokości ponad 1300 m n.p.m. ośrodek turystyczny i sportowy każdego roku gości ponad 2 mln turystów, spragnionych niezapomnianych wrażeń i widoków.

Solden

Największe atrakcje to potężne lodowce Rettenbach i Tiefenbach. To właśnie dzięki nim Sölden jest jedynym miejscem w Austrii, w którym rozgrywane są zawody Pucharu Świata FIS. Zbudowane na nich ośrodki należą do największych w kraju terenów narciarskich. Na wysokości 3000 m n.p.m. oba lodowce połączone są 170-metrowym tunelem narciarskim, co z pewnością robi wrażenie nawet na najbardziej zaprawionych w bojach miłośnikach szusowania.

Na lodowcach długo utrzymuje się pokrywa śnieżna, dzięki czemu sezon narciarski trwa praktycznie cały rok. Nie dziwi zatem fakt, że ośrodki narciarskie w Sölden to największe w Europie centrum testowania sprzętu zimowego dla najlepszych światowych producentów, a dla miłośników narciarstwa – najlepsze miejsce do uprawiania tego sportu.

W Soelden znajdziemy aż 35 różnego rodzaju wyciągów – od orczykowych po gondolowe. Kurort oferuje turystom niemal 150 km zjazdowych tras narciarskich. Dzięki temu doskonale odnajdą się tutaj zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze i snowboardziści. Po aktywnym czasie spędzonym na stoku, możemy zrelaksować się w restauracji lub funparku.

Sölden to również jeden z austriackich centrów „apres-ski” (dosł. „po nartach”). Po dziennych zmaganiach na stoku, na wszystkich amatorów sportów zimowych czeka mnóstwo rozrywek. Imprezy rozpoczynają się już wczesnym popołudniem na szczycie Giggijoch, by następnie przenieść się do licznych knajp położonych w miasteczku.

Soelden to wyjątkowe miejsce. Rozbudowana infrastruktura narciarska, długo utrzymująca się pokrywa śnieżna oraz przepiękne widoki sprawiają, że ta niepozorna miejscowość to prawdziwy raj dla zwolenników zimowego szaleństwa!

 Nagranie zostało zrealizowane przy użyciu kamery odpornej na warunki atmosferyczne (wodę, niską temperaturę, pył, wstrząsy i upadki)  – JVC Everio GZ-R15. 

JVC Everio GZ-R15

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *