Wyjeżdżam na wakacje, jakie ubezpieczenie wybrać?

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, warto pomyśleć jakie ubezpieczenie wybrać, aby później nie martwić się o koszty.

Często wyjeżdżając na urlop, wybieramy najtańszą opcję, nie myśląc o skutkach w przypadku gdyby coś nam się stało. Nikt nie może przewidzieć wypadku, nagłej choroby czy operacji podczas urlopu, przecież jedziemy odpocząć i dobrze się bawić. No właśnie… będąc w miejscowościach turystycznych często korzystamy z różnych atrakcji jak np. jazda na skuterze, skoki na bungee czy nurkowanie, nie myśląc o ubezpieczeniu.

Warto również wybrać droższe ubezpieczenie wybierając się w dalekie podróże, koszt pobytu w szpitalu czy transportu do kraju może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla przykładu złamana noga może znacznie utrudnić powrót do kraju – może być wymagane wykupienie drugiego miejsca w samolocie lub demontaż fotela co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Doznanie zawału serca czy udaru mózgu, wymaga transportu specjalnym ambulansem lotniczym to również spore koszty.

Przykładów jest wiele, może to być ukąszenie przez owada, alergia, potrącenie przez samochód itd. Dopiero jak korzystamy z opieki medycznej zagranicą uświadamiamy sobie, że nasza polisa akurat tej choroby nie obejmuje.

Dla porównania przedstawiamy koszty polisy brązowej AIG podstawowej i rozszerzonej na przykładzie tygodniowego pobytu w Brazylii

ZAKRES UBEZPIECZENIA OPCJA INTERNATIONAL OPCJA INTERNATIONAL PREMIER
Koszty leczenia oraz assistance € 50 000 € 200 000
OC – na osobie - € 200 000
OC – na rzeczy - € 10 000
NNW – uszczerbek € 5 000 € 10 000
NNW – śmierć € 5 000 € 10 000
Bagaż podróżny € 250 € 1 000
Opóźnienie bagażu podróżnego - € 300
opóźnienie powyżej 4h
Opóźnienia lotu – zwrot poniesionych wydatków € 200 € 250
opóźnienie powyżej 4h opóźnienie powyżej 4h
KOSZT: 70,20 PLN 135 PLN

Jak widać powyżej, wybierając droższe ubezpieczenie płacimy 65 zł więcej ale koszty leczenia oraz assistance wzrastają aż o 150 000 Euro, dodatkowo mamy ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej na osobie i rzeczy, którego nie mamy w tańszej wersji. Dwukrotnie większe jest również ubezpieczenie wypadkowe, a czterokrotnie ubezpieczenie naszego bagażu.

Ponadto ubezpieczenie zawiera również nielimitowany transport do kraju zamieszkania oraz amatorskie uprawianie sportów.

Zastanówcie się czy nie warto dopłacić przed wyjazdem i mieć spokojną głowę na urlopie.

Jeśli odpukać coś nam się już zdarzy podczas wakacji, pamiętajmy, żeby zbierać wszystkie rachunki i dokumenty, są one niezbędne do otrzymania zwrotu z ubezpieczenia.

W przypadku pytań nasi doradcy podróży chętnie udzielą informacji oraz doradzą, który wariant wybrać http://www.bislcc.pl/kontakt

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *