Legoland w Dubaju

W Dubaju w kompleksie rozrywkowym Dubai Park & Resorts powstał popularny na całym świecie Legoland, pierwszy w regionie i 7 na świecie. Można go odwiedzać od listopada, jest przeznaczony głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 2-12 lat. Park podzielony został na 6 obszarów tematycznych, w których oferuje wiele atrakcji:

1/ Lego City – szkoła jazdy – dzieci w wieku 6-12 lat poznają zasady prowadzenia samochodu i zdobywają własne prawo jazdy Legolandu, a dzieci w wieku 3-6 lat mogą pobawić się w Szkole jazdy dla juniorów.

2/ Kingdoms –  dzieci skorzystają tu z przejażdżki średniowieczną kolejką górską Dragon, po plenerach i wnętrzach zamku królewskiego. Ma 6 m wysokości i osiąga prędkość 60 km/h

3/ Imagination – kraina wyobraźni, w której dzieci mogą budować roboty i testować elektryczne samochody.

4/ Adventure – dzieci mogą udać się do egipskiego Zaginionego Królestwa, aby odszukać skradziony skarb faraona przy pomocy nowoczesnych laserów. Młodzi podróżnicy zmagać się będą z falami na wodnej przejażdżce Waves Racers.

5/ Miniland -położony w centralnej części parku, można tu podziwiać  najsłynniejsze modele budynków Dubaju, takich jak Burj Khalifa, Sheikh Zayed Road oraz port lotniczy, pełnowymiarowe i w całości wykonane z klocków Lego

6/ Build a City – znajdują się tu interaktywne stanowiska, gdzie dzieci mogą zbudować własne miasto

Całodzienny bilet kosztuje 295 AED dla dorosłych lub 250 AED dla dzieci 3-11 lat oraz seniorów 60+

 Zobaczcie krótki filmik:

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *