042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

Lizbona+Madera

LIZBONA + MADERA

Proponujemy Państwu jedyne w swoim rodzaju połączenie słynącej z niezwykłego klimatu, zabytkowej Lizbony z malowniczą Maderą. Kilkudniowe zwiedzanie stolicy Portugalii, w połączeniu z klifami i fantastycznymi widokami Madery to z pewnością gwarancja udanych wakacji. Całość dopełnia fantastyczna portugalska kuchnia i wino.

Nasza oferta obejmuje bilety lotnicze ( polecamy połączenia linią lotniczą TAP lub połączenie Wizz Air i TAP ), hotele, ubezpieczenia, transfery a także wynajem samochodu. Możemy dowolnie ułożyć długość pobytu w poszczególnych miejscach, dopasowując je do Państwa oczekiwań. Również standard hoteli, wyżywienie i lokalizację dopasujemy do potrzeb klienta

Polecamy w Lizbonie:

Tramwaj 28 – jeden z symboli miasta, charakterystyczny, żółty tramwaj, przemierzający centrum miasta, mijając wiele zabytków. Każdy kto odwiedził Lizbonę powinien przejechać się wąskimi uliczkami miasta właśnie tym tramwajem. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zazwyczaj jest w nim tłoczno.

Klasztor Hieronimitów – jeden z dwóch obiektów w Lizbonie wpisanych na listę UNESCO. Jego budowa trwała ponad 100 lat. Stanowi on jeden z najpiękniejszych przykładów stylu manuelińskiego w Portugalii. Efektowna budowla, kryje równie cenne wnętrza, natomiast do jej największych atrakcji należą niezwykle misternie zdobione krużganki oraz groby Vasco Da Gama i Luis De Camoes

Wieża Belem – jest to jedna z najbardziej oryginalnych i charakterystycznych budowli w Portugalii. Zbudowana w XVI wieku, przez lata pełniła rozmaite funkcje. Dziś jest to drugi obiekt w mieście wpisany na listę UNESCO.

Babeczki Pasteis de Belem – na pewno jest to jedna z najsłodszych stron Lizbony. Wypiekane są ze specjalnego ciasta, wypełnionego masą z żółtek, mleka oraz mąki. Tradycja ich wypieku narodziła się w Klasztorze Hieronimitów. Przed zjedzeniem posypuje się je cukrem pudrem i cynamonem. Szczególnie polecamy skosztować je w ciastkarni Pasteis de Belem, znajdującej się pod adresem Rua do Belem 84-92.

Katedra SE – charakterystyczne dwie wieże na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Wybudowana w stylu późnoromańskim, przez lata była kilkukrotnie przebudowywana, przez co dziś stanowi zlepek wielu stylów architektonicznych. Jej krużganki stanowią jedne z najpiękniejszych przykładów gotyku.

Muzeum Azulejos – płytki Azulejos to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów całej Portugalii. Znajdziemy je na elewacjach budynków, we wnętrzach kościołów, na ozdobnych panelach lub sklepach z pamiątkami. Znajdujące się w Lizbonie Muzeum poświęcone całej kulturze tych płytek, powstało w 1965 roku.

Kościół Św. Rocha – przez wielu uważany za najpiękniejszy przykład baroku w Lizbonie. Był pierwszym w Portugalii i jednym z pierwszych na świecie kościołów jezuitów. Niezbyt efektowny z zewnątrz, jednak kryje wspaniałe wnętrza, będące mieszanką stylów architektonicznych. Jego największa atrakcja to kaplica Św. Jana Chrzciciela, pochodząca z XVIII wieku, była pierwszym przykładem stylu rokoko w Lizbonie oraz w momencie powstania najdroższą kaplicą na świecie.

Oceanarium – jest to największe oceanarium w Europie. Znajduje się w nim ponad 500 różnych gatunków zwierząt. Ekspozycje poświęcone są wodom każdego z oceanów świata.

Punkt Widokowy Portas Do Sol – Lizbona posiada 16 oficjalnych punktów widokowych, a najbardziej znany z nich to Portas do Sol. Można tu podjechać słynnym tramwajem 28. Miłośnicy pocztówkowych widoków z pewnością muszą się znaleźć w tym miejscu.

Opisaliśmy tu tylko niektóre atrakcje miasta, których jest znacznie więcej. Warto pamiętać, że w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, wstęp do wielu atrakcji ( np. Klasztor Hieronimitów, Wieża Belem, Muzeum Azulejos ) w godzinach 10-14 jest bezpłatny. Warto także zaopatrzyć się w Lisboa Card, która uprawnia do darmowego lub zniżkowego wejścia do wielu atrakcji miasta.

Polecamy na Maderze:

Cabo Girao – wyspa jest bardzo górzysta, co ma także ten plus, że oferuje liczne punkty widokowe. Jednym z nich jest Cabo Girao. Znajdujący się w Camara de Lobos skalisty kolos wznosi się na wysokość 580 m n.p.m. Jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji wyspy i gwarancja niezapomnianych widoków.

Laurissilva – unikatowy, liczący sobie kilka milionów lat las wawrzynowy. Zachowały się one jedynie w trzech miejscach na świecie. Zajmujący powierzchnię ok 15 tys. hektarów obszar wpisany jest na listę UNESCO.

Sanki Monte – jedyne w swoim rodzaju przeżycie polegające na zjeździe na saniach wykonanych z wikliny po stromym zboczu. Zjazd rozpoczyna się w Monte a kończy w Funchal. Sanie rozpędzane są przez dwóch carreiros, natomiast później to już czysta adrenalina.

Jaskinie Sao Vicente i Centrum Wulkanologiczne – znajdują się na północnym wybrzeżu wyspy. Kryje się tu niezwykle tajemniczy szlak, prowadzący do krystalicznych jezior pośród jaskiń i kilometrów lawy. Znajdujący się nieopodal pawilon wulkaniczny oferuje multimedialny pokaz obrazujący powstanie wyspy

Funchal – stolica wyspa pełna atrakcji, do których należą Stare Miasto, targ Mercado dos Lavradores, Centrum Historii Madery, kolejki linowe, The Old Blandys Wine Lodge czy pomnik słynnego Cristiano Ronaldo, który urodził się na tej wyspie.

Park Tematyczny w Santanie – jedyny w swoim rodzaju park, poświęcony historii, nauce i tradycji Madery. Główną atrakcję stanowią 4 multimedialne pawilony, poświęcone różnym tematom związanym z wyspą.

Ogród Różany Quinta do Arco – znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy i stanowi jedną z największych kolekcji róż w Portugalii.

Trzeba przyznać, że największą atrakcję wyspy stanowi natura, dlatego przede wszystkim warto wybrać się w pieszą lub rowerową wycieczkę jednym z licznych szlaków i w pełni odkrywać piękno wyspy, które w połączeniu ze świetną kuchnią i tradycjami winiarskimi nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat.