042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

Łaźnie Cieplice – najstarsze uzdrowisko w centralnej Europie, położone w dolinie pomiędzy Górami Orlimi i górami środkowych Czech, blisko niemieckiej granicy. Na przestrzeni wieków stopniowo odkrywano ich unikatowe działanie, z którego korzystały takie sławy, jak: kompozytorzy Chopin i Liszt czy niemiecki poeta Goethe. W czasie swojego pobytu w Teplicach także Ludwig van Beethoven napisał sławny list adresowany do „nieśmiertelnej ukochanej”. Do zabiegów leczniczych wykorzystywane są wody termalne o temperaturze 38 – 49°C – basen termalny 37-38°C, w Teplicach mieści się również centrum edukacyjne i kongresowe, a także miejskie AQUACENTRUM z wodami termalnymi (basen 25 x 12 m, sauna, siłownia, solarium, jacuzzi, zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci), teatr, wiele klubów (np. jazzowy), dyskotek, kawiarni. Ok. 15 km od Teplice znajdują się 2 pola golfowe oraz naturalne jezioro Barbora.

Zakwaterowanie: Hotel Beethoven*** największe sanatorium w Cieplicach (powstało przez konstrukcyjne połączenie 11 zabytkowych domów), o najdłuższych tradycjach w Europie Środkowej, nazwane na cześć sławnego kuracjusza, Ludwika van Beethovena. Jest to komfortowy, stylowy hotel, znajdujący się w zabytkowej części miasta. Leży w spokojnej okolicy i otoczony jest rozległymi parkami. Goście mają do dyspozycji 193 pokoje wyposażone w prysznic, WC, telefon, lodówkę i TV z programami satelitarnymi. Sanatorium jest też wyposażone w niezbędny sprzęt medyczny i diagnostyczny. Wyżywienie dla gości hotelu Beethoven jest oferowane w przestronnej jadalni, a dania są przygotowywane pod nadzorem dietetyka.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie – śniadanie, obiad, kolacja.

Wskazania do leczenia: choroby narządu ruchu pochodzenia zapalnego i zwyrodnieniowego, zespoły bólowe kręgosłupa, choroby mięśni, więzadeł i powięzi, stany po urazach i operacjach układu ruchu, wrodzone wady ortopedyczne, skoliozy, młodzieńcze przewlekłe zapalenie stawów, choroby naczyń obwodowych, stany pozapalne żył i po przewlekłym obrzęku limfatycznym, stany pooperacyjne układu naczyniowego, nerwice naczyniowe na tle zawodowym, nadciśnienie 1-3 stopnia, zaburzenia układu obwodowego wskutek zachorowania na cukrzycę, stany poudarowe mózgu, stany pooperacyjne kręgosłupa i mózgu, stwardnienie rozsiane, wrodzone porażenie mózgowe, choroba Heinego-Medina, zaburzenia ruchowe wskutek zapalenia mózgu i rdzenia kręgowego, choroby mięśni, zaburzenia nerwowe wskutek zachorowania na cukrzycę.

PROGRAM LECZENIA
LECZNICZY CLASSIC
zakwaterowanie 8 dni/ 7 nocy
pełne wyżywienie
w dniu przyjazdu obiad i kolacja, w dniu wyjazdu śniadanie
wstępne i końcowe badanie lekarskie
raz w tygodniu kontrolne badanie lekarskie (w przypadku pobytów 15-dniowych lub dłuższych)
21 zabiegów tygodniowo (od poniedziałku do soboty) zgodnie z zaleceniem lekarza, zabiegi nie odbywają się w niedziele
kuracja pitna wodą „Bílinská kyselka“
wypożyczenie szlafroka na cały okres pobytu
raz dziennie wstęp wolny na basen termalny na 1 godzinę
20 % zniżki na dodatkowo wykupione zabiegi według własnego wyboru

Uwagi:

* ceny podane w Euro/doba/osoba

* na miejscu obowiązuje opłata klimatyczna ok 0,5 E/dziennie

* zakwaterowanie od godz. 12.00, wykwaterowanie do godz. 10.00.

Transport: dojazd własny – możliwość zorganizowania.

Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *