042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

Wpis do rejestru organizatorów: OR/32/0001/14, ważny do 26-02-2017 r.
Wpis do rejestru ośrodków: OD/32/0027/16, ważny do 16-05-2019 r.

Ośrodek „FAMA-STA” położony jest przy głównej ulicy Mrzeżyna w odległości ok. 350 metrów od plaży. Teren ośrodka obejmuje ok 5 ha. Znajdziecie tu Państwo nie tylko budynki hotelowe, ale również bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne, w skład którego wchodzi zespół boisk sportowych, basen odkryty z brodzikiem dla najmłodszych, plac ogniskowy z zadaszeniem oraz mnóstwo zieleni, a także kawałek lasu. Na terenie ośrodka można za niewielką odpłatnością korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. Główna część ośrodka to dwa połączone pawilony hotelowe (A i B), czterokondygnacyjne, w których poza pokojami znajdują się:  recepcja, duża siłownia fitness, nowoczesna baza rehabilitacyjna, 5 sal telewizyjnych  przystosowanych również do nauki (tablice, stoliki, krzesła – Zielone Szkoły). Przy pawilonie A znajduje się budynek, mieszczący z jednej strony kawiarnię z kominkiem, w której najczęściej odbywają się dyskoteki oraz wieczorki z muzyką na żywo, a z drugiej strony małą salę gimnastyczną, pomieszczenie do inhalacji zbiorowych, oraz gabinet lekarski i zabiegowy. Część pokoi na parterze Pawilonu B jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W głębi ośrodka znajduje się pawilon hotelowy C, w którym  znajduje się część hotelowa, administracyjno–biurowa oraz przestronna stołówka. Część hotelowa pawilonu C składa się z 6 segmentów. W skład jednego segmentu wchodzi siedem pokoi; sześć 2, 3, 4 – osobowych i jeden jednoosobowy oraz węzeł sanitarny, obejmujący dwa natryski, dwie toalety, trzy umywalki i brodzik. Do węzła sanitarnego w danym segmencie, mają dostęp wyłącznie osoby zakwaterowane w tym segmencie. Każde studio mieści do 25 osób.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie + podwieczorek wydawany przy obiedzie, śniadania i kolacje w formie bufetu. Turnus rehabilitacyjny rozpoczyna się kolacją w dniu przyjazdu, kończy śniadaniem w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną.

Wskazania do leczenia: kobiety po mastektomii, alergia, autyzm, celiakia, choroby dermatologiczne, narządów wydzielania wewnętrznego, neurologiczne, reumatyczne, układu krwiotwórczego, układu moczowo-płciowego, układu pokarmowego, wymagające leczenia dietami eliminacyjnymi, cukrzyca, mózgowe porażenie dziecięce, zaburzenia depresyjne, głosu i mowy, nerwicowe, zespół downa, schorzenia endokrynologiczne, kręgosłupa, laryngologiczne, metaboliczne, onkologiczne, układu oddechowego, układu krążenia, złego wchłaniania, stwardnienie rozsiane, choroba psychiczna, dysfunkcje narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich i bez, narządu słuchu, padaczka, upośledzenie umysłowe.

Transport: dojazd własny.

Do Mrzeżyna można dojechać  PKS lub PKP do Kołobrzegu, a następnie dalej PKS, bus lub taxi.

Mrzeżyno-Famasta-pokojMrzeżyno-Famasta-restauracjaMrzeżyno-Famasta-basen

Podana cena zawiera:

 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (pawilon A lub B), w pokojach telewizor, czajnik bezprzewodowy, sprzęt plażowy – leżak, parawan, koc plażowy; ręczniki; część pokoi dostosowana do potrzeb osób z dysfunkcją narządu ruchu, poruszających się na wózkach inwalidzkich,
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie + podwieczorek wydawany przy obiedzie, śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • badanie lekarskie i zlecenie zabiegów rehabilitacyjnych,
 • 2 zabiegi dziennie w dni robocze wg wskazań lekarza tj. 20 zabiegów w trakcie turnusu 14-dniowego,
 • całodobową opiekę lekarską bez realizacji recept w okresie wakacji,
 • całodobową opiekę pielęgniarską,
 • realizację programu rehabilitacji społecznej (m.in.: wieczorki taneczne przy muzyce na żywo i przy muzyce mechanicznej, ognisko z pieczeniem kiełbasek, karaoke, biesiadowanie, spacery) bezpłatne wypożyczenie kijków do nordic walking, drobne nagrody i dyplomy w konkursach organizowanych przez ośrodek,
 • możliwość odpłatnego korzystania z bezprzewodowego dostępu do internetu i rowerów turystycznych
 • możliwość bezpłatnego korzystania z: basenu odkrytego, dwóch sal dyskotekowych z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem, pięciu sal dydaktycznych i telewizyjnych, księgozbioru, siłowni z profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń (rowerki treningowe, stepery, orbitreki, wiosła, ławeczki, materace), boiska do siatkówki plażowej, boiska do siatkówki,  boiska do koszykówki,  boiska do gry w piłkę nożną,  dwóch boisk do badmintona, kortu tenisowego,  granitowych stołów do tenisa stołowego i gier planszowych w plenerze, trzech placów zabaw, sprzętu rekreacyjnego (piłki, rakiety tenisowe, skakanki itp.) i gier planszowych, sprzętu audio–video, projektora multimedialnego, niestrzeżonego parkingu na terenie ośrodka.

Uwagi:

 • cena z VAT zwolnionym, osoby bez orzeczenia o niepełnosprawności dopłata 8% VAT
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: 350 zł/turnus 
 • turnus rozpoczyna się kolacją, a kończy śniadaniem + suchy prowiant

Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *