042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

Opis 8 dni Turcja

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI: ANTALYA – KONYA – KAPADOCJA – ANKARA – ISTAMBUŁ – BERGAMA – PAMUKKALE – ANTALYA

1 dzień
Wylot do Antalyi z wybranego portu lotniczego w Polsce. Po przylocie na miejsce transfer do hotelu, kolacja oraz nocleg (w zależności od godziny przylotu do Antalyi).

2 dzień
Wczesna pobudka i śniadanie. Przejazd do Konyi, gdzie zwiedzamy Stare Miasto oraz meczet – muzeum Mevlany (ośrodek Zakonu Wirujących Derwiszy, który powstał ok. 1231 roku). Po południu przejazd do Kapadocji. Zwiedzanie podziemnego miasta Kaymakli. Kolacja oraz nocleg w Kapadocji.

3 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie Göreme – muzeum „Pod Gołym Niebem”, które ze względu na swoje kulturowe oraz przyrodnicze walory zostało wpisane w 1985 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na terenie muzeum znajduje się około 350 kościołów oraz kapliczek, m.in. Kościół Jabłka, Kościół Sprzączki, Kościół Św. Barbary, Kościół Wężowy, Kościół Sandałowy, Kościół Św. Katarzyny, Ukryty Kościół oraz Ciemny Kościół. Na trasie przejazdu przez Kapadocję liczne przystanki na zrobienie zdjęć oraz podziwianie niezwykle ciekawego krajobrazu, Dolina Miłości oraz wejście na Twierdzę Üçhisar (opcjonalnie). Kolacja oraz nocleg w Kapadocji.

4 dzień
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Ankary. Zwiedzanie archeologicznego Muzeum Cywilizacji Anatolijskich. Muzeum zostało założone w 1921 roku, a swą obecną formę uzyskało w 1968 roku. Zgromadzono w nim najważniejsze eksponaty z epoki paleolitycznej, neolitu, osad frygijskich oraz rzymskich. Przejazd do Stambułu. Jeśli czas pozwoli, wizyta na Wielkim Bazarze. Kolacja oraz nocleg w Stambule.

5 dzień
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Stambułu, jedynego na świecie miasta położonego na dwóch kontynentach – europejskim i azjatyckim. Odwiedzimy Sultanahmet – serce ottomańskiego imperium: Pałac Topkapı, Hagia Sophia, Hipodrom, Błękitny Meczet. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej – rejsu po Cieśninie Bosfor, oddzielającej Europę od Azji. Kolacja oraz nocleg w Stambule.

6 dzień
Po śniadaniu przejazd do Troi. Przeprawa promowa przez Cieśninę Dardanele. Wizyta w Troi, zwiedzanie starożytnych ruin oraz słynnego Konia Trojańskiego. Przejazd do Bergamy oraz zwiedzanie Akropolu w Pergamonie. Kolacja oraz nocleg w Bergamie.

7 dzień
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Efezu. Zwiedzanie Antycznego Miasta, Domu Marii Dziewicy (położonego na Wzgórzu Słowików), Świątyni boginii Artemis. Przejazd do Pamukkale – zwiedzanie wapiennych tarasów oraz Hierapolis – starożytnego miasta. Na terenie antycznego miasta zobaczyć można m.in. Wielkie Łaźnie, Świątynię Apolla, jeden z najlepiej zachowanych obiektów – Rzymski Teatr oraz Świętą Sadzawkę, znaną bardziej pod nazwą Basen Kleopatry (opcjonalnie możliwość kąpieli). Kompleks Hierapolis – Pamukkale wpisany został w 1988 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Antalyi, nocleg.

8 dzień
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Antalyi. Wylot do wybranego portu lotniczego w Polsce.

Uwagi
* Powyższy program jest programem ramowym. Kolejność zwiedzania oraz miejsca noclegów mogą ulec zmianie, jednak wszystkie miejsca i obiekty przewidziane do zwiedzania zostaną zachowane. Środki transportu wymienione w planie mogą ulec zmianie w wyniku działania siły wyższej lub rozporządzeń władz lokalnych
* Minimalna liczba uczestników – 25 osób
* Dla osób, które wykupiły ofertę 14-dniową:
– zakwaterowanie w części pobytowej: FORTUNA 3, 4 lub 5 ALL INCLUSIVE (wg wybranej oferty)
– istnieje możliwość wyboru konkretnego hotelu w części pobytowej (na potwierdzenie za dodatkową opłatą).
* Dzień rozpoczęcia programu objazdowego zostanie potwierdzony na miejscu przez rezydenta/ przedstawiciela Alfa Star.

* Wycieczki fakultatywne (opcjonalnie):
Antalya City Tour (ok. 20 euro/os, min. 15 osób);
Turecka Noc w Kapadocji (ok 25 euro/os., min. 10 osób),
Hammam w Kapadocji (ok. 25 euro/os.)
Rejs po Cieśninie Bosfor (ok. 30 euro/os., min. 15 osób).
Ilość miejsc ograniczona.

Cena zawiera

– bilet lotniczy
– transfer lotnisko-hotel-lotnisko
– opłaty lotniskowe
– transfer klimatyzowanym autokarem lub mini busem (w zależności od ilości osób)
– opiekę polskojęzycznego pilota
– ubezpieczenie
– zakwaterowanie w obiektach 3* HB (śniadania oraz kolacje, napoje alkoholowe bezalkoholowe za dodatkową opłatą)
– podatek VAT
– opłatę promową przez Cieśninę Dardanele

Cena nie zawiera

– obiadów (ok. 7-10 EUR/obiad/os.)
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków oraz przewodników lokalnych (około 150 EUR/osoba pełnopłatna, 50 EUR/dziecko)
– opłaty wizowej (płatna na lotnisku po przylocie do Turcji)
– wycieczek fakultatywnych
– wydatków własnych.

 

Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *