042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

Cena zawiera:
przelot na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa,
opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
zakwaterowanie w hotelach 3 ***
śniadania i obiadokolacje (powitalna oraz pożegnalna kolacja z „Kaczką po pekińsku”)
lokalny transport klimatyzowanym autokarem
zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
serwis wykwalifikowanego przewodnika lokalnego i polskiego pilota

Potwierdzone terminy:
01.12.2013, 29.12.2013, 12.01.2014, 28.01.2014, 16.02.2014, 29.02.2014, 09.03.2014, 23.03.2014, 27.03.2014.

Program wycieczki:

1 dzień:
Wylot z Warszawy

2 dzień:
Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie Świątyni Nieba – jednego z głównych symboli Pekinu, będącego miejscem modłów o pomyślne zbiory w czasach panowania dynastii Ming i Qing. Po południu czas wolny. Wieczorem kolacja powitalna.

3 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Zakazanego Miasta, będącego od XV wieku siedzibą kolejnych władców. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Spacer w parku Jingshan ze słynnym „Wzgórzem Węglowym”. Następnie zwiedzanie mauzoleum Mao Zedonga ( wejście w miarę możliwości ), znajdujące się na Placu Niebiańskiego Spokoju ( Tiananmen ). Ta monumentalna budowla stanowi miejsce pochówku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej. Kolejnym punktem będzie rzut oka na nowoczesny Pekin – budynek Opery Narodowej, a następnie spacer najstarszą ulicą miasta Liulichang, pełną antycznych sklepów z przedmiotami chińskiego rzemiosła ludowego oraz niedawno restaurowaną uliczką Qianmen. Wieczorem obiadokolacja.

4 dzień:
Po śniadaniu wizyta w zoo, gdzie odwiedzimy m.in. pawilon pandy wielkiej. Następnie wizyta w zakładzie rzemieślniczym, wytwarzającym biżuterię z pereł – możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz czas na zakupy. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Ten położony pod Pekinem kompleks pałacowy zwany inaczej „ Ogrodami Naturalnej Harmonii” urzeka rozmachem i przepychem. Znajduje się na liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na obszarze ok 3 km kw, znajduje się sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, nad którym górują zabudowania pałacu. Wzdłuż brzegu jeziora biegnie jedyna w swoim rodzaju galeria-deptak gdzie na sklepieniu zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu panoramy jest Marmurowa Łódź , którą wielkim kosztem kazała zbudować okrutna cesarzowa Cixi. Będzie też można zobaczyć Świątynię Lazurowych Obłoków z pawilonem 500 pięciuset Arhatów i Pagodą Diamentowego Tronu. Wieczorem obiadokolacja.

5 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie grobowców cesarzy z dynastii Ming. Przejazd wzdłuż legendarnej Drogi Duchów i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Następnie wizyta w zakładzie rzemieślniczym produkującym wyroby z emaliowanej miedzi ( tzw cloisonne ). Kolejnym punktem programu jest spacer po jednym z najlepiej zachowanych fragmentów Chińskiego Muru. Wieczorem obiadokolacja.

6 dzień:
Spacer po parku Ritan gdzie mieszkańcy Pekinu uprawiają poranne ćwiczenia Tai Chi. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie Parku Morza Północnego ( Belhai ), w którym oprócz jeziora znajduje się Biała Pagoda i Ekran Dziewięciu Smoków. Przejażdżka łodzią po znajdującym się w parku jeziorze. Kolejny punkt stanowi spacer ulicą Wangfujing – jednej z głównych alei handlowych miasta. Wieczorem obiadokolacja, a następnie wizyta na wieczornym targu z żywnością.

7 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Lamy – jednej z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych z posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrow oraz Świątyni Konfucjusza, poświęconej filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy chińskiej moralności. Następnie możliwość zobaczenia Taoistycznej Świątynii Białego Obłoku oraz odwiedziny w galerii sztuki chińskiej. Obiadokolacja.

8 dzień:
Po śniadaniu przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta ( dzielnica tzw hutongów ), wizyta w lokalnym domostwie. Chwila na relaks na tzw”uliczce barów” przy niewielkim jeziorze oraz odwiedziny w tradycyjnej chińskiej herbaciarni. Następnie wizyta na terenie obiektów olimpijskich ( jeśli w danym dniu będą organizowane zawody sportowe, ten punkt programu może się nie odbyć ), następnie z okien autokaru będzie można zobaczyć nowoczesny gmach telewizji CCTV. Krótki czas wolny w tzw „wiosce Sanlinton” – nowoczesnym centrum handlowym, zaprojektowanym przez międzynarodowy zespół 6 młodych architektów. Odwiedziny w tradycyjnym chińskim bazarze Yaxiou. Wieczorem pożegnalna kolacja ze słynną „kaczką po pekińsku”.

9 dzień:
Śniadanie, a następnie czas wolny uzależniony od godziny przelotu. Zakończenie programu i wylot do Polski.

BIS Biuro Podróży LCC zastrzega możliwość zmiany rozkładów lotów i kolejności zwiedzania. Przeloty uczestników wyjazdów grupowych mogą być realizowane różnymi połączeniami lotniczymi. Pilot spotyka się z grupą w kraju rozpoczęcia imprezy. Liczba miejsc w ofercie ograniczona.

Cena nie zawiera:

  • dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) – w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji „podróżujący samotnie”, dopłata zostanie anulowana

  • kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla kierowców, bagażowych i przewodników lokalnych – ok. 140 USD/os., obowiązkowo płatne na miejscu

  • kosztów wizy chińskiej

 

Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *