042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

PORTUGALIA – WYCIECZKA OBJAZDOWA
ZWIEDZANIE + WYPOCZYNEK

LIZBONA – COIMBRA – TOMAR – FATIMA – BATALHA – NAZARE – PORTO – AVEIRO – OBIDOS – SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL/CASCAIS

PROGRAM

1 DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku Okęcie. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot z Warszawy. Przylot do Lizbony. Transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg

2 DZIEŃ
HTL LIZBONA OKOLICE – LIZBONA CENTRUM – HTL FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Wyjazd na całodzienne zwiedzanie LIZBONY z przewodnikiem. Przystanek w dzielnicy BELEM, miejsca, skąd wypływały wyprawy zamorskie i gdzie znajdują się arcydzieła unikalnego stylu manuelińskiego: klasztor Heronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. DEGUSTACJA słynnego ciastka lizbońskiego „pastel de Belém”, którego receptura do dziś dnia pozostaje rodzinnym sekretem. Następnie spacer po najstarszej dzielnica stolicy – ALFAMA, gdzie znajduje się katedra Se (jeśli czas pozwoli – zwiedzanie skarbca katedralnego lub klasztoru) oraz kościół zbudowany na miejscu urodzenia Św. Antoniego Padewskiego. Panoramiczne spojrzenie na miasto z punktu widokowego Santa Luiza, z którego rozciąga się wspaniały widok na rzeke Tag. Zwiedzanie dzielnicy Baixa m.in. Praça do Comercio, Praça do Rossio (serce Lizbony), Rua Augusta, Praça dos Restauradores. Czas wolny na zakupy. Transfer do hotelu w Figueira da Foz na kolację i nocleg.

3 DZIEŃ
HTL FIGUEIRA DA FOZ – COIMBRA – TOMAR – FATIMA – BATALHA – HTL FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do COIMBRY, typowo akademickiej miejscowości, która słynie z różnego rodzaju imprez i festiwali. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Czas wolny na zwiedzanie uniwersytetu i spacer po starym mieście. TOMAR –  miasto założone w 1157 roku przez Templariuszy. W czasie wolnym możliwość zwiedzania zespołu klasztornego Convento de Cristo, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd do FATIMY. Nawiedzenie sanktuarium: Bazylika + Kaplica Objawień i wioski Aljustrel, gdzie urodziły się i mieszkały dzieci, którym objawiła się Matka Boska. Na koniec postój w miejscowości BATALHA – slynnego z Klasztoru Santa Maria da Vitória- gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do hotelu w Figueira da Foz. Obiadokolacja i nocleg. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

4 DZIEŃ
HTL FIGUEIRA DA FOZ – PORTO – AVEIRO – HTL FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Wizyta w jednej z wytwórni win Porto – DEGUSTACJA WINA. Po południu czas wolny na zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira – nabrzeże Ribeira (najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto), możliwość zwiedzenia Igreja de Sao Francisco – kościół świętego Franciszka i Sé Catedral – katedry. W powrotnej drodze krótki przystanek w AVEIRO. Aveiro nazywane jest -Portugalską Wenecją”, ze względu na liczne kanały i pływające po nich barki. Powrót do hotelu na kolacje.
Opcjonalnie: Rejs po rzece DOURO w Porto (ok 50min) – ok. 13 eur/pax

5 DZIEŃ
HTL FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Całodzienny wypoczynek nad oceanem i czas na PLAŻOWANIE. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

6 DZIEŃ
HTL FIGUEIRA DA FOZ – NAZARE – OBIDOS – SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL/CASCAIS – HTL OKOLICE LIZBONY

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do NAZARE -malowniczej wioski rybackiej nad samym oceanem, słynącej z punktu widokowego Sitio. Następnie udamy się do OBIDOS uroczego portugalskiego białego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami, które tradycyjnie było ofiarowywane królowym w prezencie ślubnym a dziś jest mekką artystów i odbywa się tu festiwal czekolady. DEGUSTACJA lokalnego przysmaku – wiśniówki w filiżaneczkach z czekolady. Następnie przejazd do SINTRY (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO) – jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii. Czas wolny – lub dla chętnych zwiedzanie fantastycznego pałacu PENA – najpiękniejszej rezydencji Portugalii, gdzie każda komnata jest jak z baśni. Przystanek w CABO DA ROCA (przylądek) – najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Panoramiczne zwiedzanie CASCAIS. Cascais – malownicza, usytuowana na wybrzeżu rybacka wioska, słynąca z pięknych plaż. Przyjazd do hotelu w okolicach Lizbony na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ
HTL OKOLICE LIZBONY

Śniadanie w hotelu. Całodzienny wypoczynek nad oceanem i czas na PLAŻOWANIE. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

8 DZIEŃ
HTL – LOTNISKO LIZBONA

Wczesne śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko, wylot z Lizbony, przylot do Warszawy.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po mieście ani zabytkach.

Termin Cena
17-24.09.2016 3060 zł

Cena zawiera:

Świadczenia zawarte w cenie oferty:
– przelot Warszawa – Lizbona – Warszawa
– 7 noclegów w hotelach 3*/4* ( Figueira da Foz Hotel Sweet Residence & Garden – Sottomayr , okolice Lizbony Hotel Ever Caparica)
– wyżywienie 2 x dziennie z napojami (1/4 wody, 1/4 wina)
– 3 degustacje: wina w Porto, likieru wiśniowego w Obidos, ciasteczek Pasteis de Belem w Lizbonie
– przejazdy autokarem na trasie zwiedzania
– opieka pilota
– pakiet ubezpieczeniowy (KL,NNW, bagaż)

Cena nie zawiera:

– kosztów m.in przewodnika lokalnego ok. 45 Euro (obligatoryjne)
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 45-50 Euro (nieobowiązkowe – można zrezygnować z niektórych proponowanych zabytków a osoby po 65 r. życia mają zniżki)
– dopłaty do pok. 1-os. +680 zł

Uwagi:

– ubezpieczenie od rezygnacji 80% zwrotu kosztów 2,5% wartości imprezy
– ubezpieczenie od rezygnacji 100% zwrotu kosztów 3% wartości imprezy
– ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z rozszerzeniem o choroby przewlekłe: 7,5% wartości imprezy
– ubezpieczenie leczenia chorób przewlekłych: +70 zł/os
– gwarancja niezmienności ceny: 65 zł/os

Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *