042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

WOKÓŁ ISLANDII – 8 dni

Program zwiedzania: Keflavik – Reykjavik – Vik – Hofn – Egilsstadir – Myvatn – Blonduos – Reykjavik

1 dzień: Keflavik – Reykjavik
Przelot do Keflaviku. Transfer do hotelu w Reykjavik. Dla osób, które przylecą między godziną 9 a 16 istnieje możliwość organizacji wycieczki do „Błękitnej Laguny”. Zakwaterowanie w hotelu Radisson Blu 1919 4* lub Radisson Blu Saga 4*.

2 dzień: Reykjavik – Vik
Przejazd do interesującego pod względem historycznym i geologicznym Parku Narodowego Thingvellir, gdzie dawniej mieściła się siedziba parlamentu Islandii. W miejscu tym znajduje się także granica między kontynentem euroazjatyckim i amerykańskim. Następnie będzie można zobaczyć gejzery Geysir i Strokkur, będący największym czynnym gejzerem Islandii oraz złoty wodospad Gullfoss. Kolejny etap stanowi przejazd w kierunku wybrzeża i dalej wodospadów Seljalandsfoss i Skogarfoss, by potem odwiedzić Muzeum Narodowe, w którym znajdują się między innymi eksponaty związane z wikingami oraz różnego rodzaju narzędzia rolnicze. Nocleg w Vik w hotelu Hofdabrekka.

3 dzień: Vik – Hofn
Obserwacja maskonurów, jaskółek na skałach Vik, następnie przejazd do Myrdalssandur, znajdującego się na terenie Parku Narodowego Skaftafell. Miejsce to słynie z pól czarnego piasku. Następnie udamy się do lodowca Jokulsarlon. Po ok 40 minutowym rejsie łodzią, znajdziemy się bardzo blisko gór lodowych. Zobaczymy lodowe bloki lodowca Vatnajokull. Jest to jedyne w swoim rodzaju arktyczne przeżycie. Przejazd do Hofn, zakwaterowanie w hotelu Smyrlabjorg.

4 dzień: Hofn – Egilsstadir
Przejazd wzdłuż fiordów wschodniego wybrzeża. Przystanek w Djupivogur, idyllicznej wioski rybackiej, położonej pośród fiordów, odwiedziny Petra – miejsce w którym znajduje się kolekcja niemal wszystkich islandzkich kamieni i minerałów. Kolejny etap to przejazd do Egilsstadir centrum wschodnich fiordów. Nocleg w hotelu Herad 3* lub Hallomsstadur 3*.

5 dzień: Egilsstadir – Myvatn
Podróż przez pustynną pustynię, odwiedziny jednego z potężniejszych wodospadów w Europie – Dettifoss, olbrzymie ilości wody spadają tu z wysokości 44 metrów. Następnie przejazd do przyrodniczego i ptasiego raju, aktywnego wulkanicznie rejonu Myvatn, gdzie zobaczymy wrzące pola błota w Namaskard. Możliwość skorzystania z kąpieli w geotermalnych źródłach (fakultatywnie). Przejazd i zakwaterowanie w hotelu Myvatn 3*.

6 dzień: Myvatn – Blonduos
Wędrówka przez grzbiety Myvatn do pseudo krateru Skutustadir, gdzie zobaczymy niesamowite formacje z lawy Dimmuborgir. Dalej przejazd do Akurey, gdzie zobaczymy spektakularny wodospad Godafoss. W największym mieście północnej Islandii jakim jest Akureyri zobaczymy ogród botaniczny i kościół Akureyrakirkja. Następnie przejazd do Tal Skagafjordur miejsca słynnego z hodowli koni islandzkich. Przejazd do Hrutafjordur blisko Blonduos. Nocleg w gościńcu Stadarskali 3*.

7 dzień: Blonduos – Reykjavik
Ten etap podróży wiedzie przez Borgarfjordur w kierunku historycznej wioski Reykholt, dawnej siedziby pisarza, historyka Snorri Sturluson w XIII wieku. Dalej podróż w kierunku Reykjaviku, które wiedzie m.in. przez Hraunfossar nazywanego „Wodospadami Lawy”, które wpadają kaskadowo do rzeki Hvita. Po przyjeździe do Reykjaviku wycieczka po mieście, podczas której zobaczym największe atrakcje miasta. Nocleg w hotelu Radisson Blu 1919 4* lub Radisson Blu Saga 4*.

8 dzień: Reykjavik
Transfer na lotnisko, przelot do Polski. Dla osób wylatujących w godzinach wieczornych możliwość organizacji wycieczki fakultatywnej.

W cenie wyjazdu:

przelot Polska – Islandia – Polska,
transfery lotnisko – hotel – lotnisko oraz transport podczas objazdu,
7 noclegów w obiektach zgodnie z programem,
7 x śniadania, 5 x obiadokolacje,
niemieckojęzyczny przewodnik,
wejście do Skogarmuseum, rejs łodzią do laguny Jokulsarlon, wejście do Petras, wejście na teren hodowli koni.

Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *