042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

Wyspę Reunion najlepiej zwiedza się samochodem. Otoczona jest drogą szybkiego ruchu, która ciągnie się między oceanem a górami pochodzenia wulkanicznego, łącząc nadbrzeżne miejscowości.
Jest to idealne miejsce dla surferów, miłośników nurkowania, wycieczek górskich, a nawet plażowania pod palmami.

1. dzień:
wylot do St. Denis

2. dzień:
St. Denis – Hell-Bourg odebranie samochodu z wypożyczalni, przejazd przez St. Andre gdzie znajduje się hinduska świątynia do Hell-Bourg. Ta malownicza wioska jest uważana za „jedno z najpiękniejszych miasteczek we Francji” z cudowną kreolską architekturą i maleńkimi, kolorowymi domkami.

3. dzień: Hell-Bourg – La Nouvelle po śniadaniu przejazd na zachód do kotliny Cirque de Salazie gdzie zostawiamy samochód i idziemy na pieszą wędrówkę. Na wyspie są 3 kotliny a ta jest najłatwiej dostępna. Można podziwiać tu liczne siklawy spadające z wysokich skalnych ścian. Przechodzimy do drugiej kotliny Mafate, jest ona najbardziej dziewicza i można dojść tu tylko na pieszo. (Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja)

4. dzień:
La Nouvelle – Grand Ilet ten dzień poświęcimy na zwiedzanie kotliny Mafate. Na wyspie jest wiele pięknych miejsc, jednym z nich są Trois Roches czyli 3 skały. Możemy odpocząć nad brzegiem rzeki podziwiając piękne widoki gór oraz wodospadu. Odwiedzimy wioskę Marla, w której zobaczymy jak żyją ludzie gór. Wracamy przez przełęcz Col de Boeufs skąd roztacza się malowniczy widok na tzw. Riwierę Rempart, łączącą wulkan z oceanem. (Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja)

5. dzień:
Grand Ilet – St. Philippe nasza podróż biegnie na wschód i południe do miejscowości St. Philippe. Po drodze mijamy Grand Brule, miejsce w którym lawa wybuchającego wulkanu Piton de la Fournaise schodzi do oceanu. Zobaczyć tu można dowody ostatnich erupcji wulkanicznych. Jadąc dalej zwiedzamy mały kościół i posąg Matki Boskiej Wulkanicznej „Notre Dame des Laves”, który przetrwał wybuch wulkanu w 1977 rok i został cudownie otoczony przez jęzor lawy. (Wyżywienie: śniadanie)
6. dzień: St. Philippe – Plaine des Cafres dziś w programie jest wizyta w Wild South” możemy zobaczyć tu zróżnicowany krajobraz i zapoznać się z uprawą i produkcją przypraw kreolskich. W godzinach popołudniowych udamy się do Plaine de Cafres. (Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja)
7. dzień:
Plaine des Cafres jadąc przez pustynny krajobraz Plaine des Sables docieramy do wulkanu Piton de la Fournaise. Jest to wysoki na 2632 metry, jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, którego erupcje mają miejsce co kilka lat. Do krateru prowadzi kilka tras o różnym stopniu trudności. Na przestrzeni kilkunastu kilometrów rozciągają się pola lawy, schodzące aż do oceanu. (Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja)

8. dzień:
Plaine des Cafres – Cilaos od rana eksplorujemy teren. Obowiązkowo trzeba odwiedzić las deszczowy Bébour, z miejscową roślinnością i dzikimi orchideami. Wieczorem docieramy do Cilaos.
9. dzień:
Cilaos nazwa pochodzi z Madagaskaru i oznacza „kogoś, kogo nie można opuścić”. Dzień poświęcimy na odkrywanie uroków okolicy. Jest to najbardziej malownicza kotlina, gdzie biją dziś wykorzystywane dla leczniczych kąpieli gorące źródła. Przed wiekami schronili się tu zbiegli niewolnicy. Na zboczach Cilaos podobno uprawia się winorośl z której produkują słodkie gatunki win. (Wyżywienie: śniadanie)
10. dzień: Cilaos – Bois de Nèfles kontynujemy podróż wzdłuż zachodniego wybrzeża. Warto zatrzymać się w Kelonii ośrodku badań nad żółwiami morskimi i Jardin de Mascarin ogrodzie botanicznym z 4000 gatunków roślin. (Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja)
11. dzień:
Bois de Nèfles wcześnie rano wyjeżdżamy do wysokiego na 2200 metrów krateru wulkanu Piton Maido, z którego można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na kocioł polodowcowy Mafate. Możemy wybrać się również na wędrówkę do „Grand Benare” (ok. 6 godzin) lub zrelaksować się na wybrzeżu.(Wyżywienie: śniadanie i obiadokolacja)
12. dzień:
Bois de Nèfles-St. Denis przejeżdżamy do St. Denis, oddajemy samochód. (Wyżywienie: śniadanie)
13 dzień:
powrót do kraju.

wyspa_reunion_6 wyspa_reunion_5

wyspa_reunion_1 wyspa_reunion_2wyspa_reunion_3

Cena: od 8010 zł/os

Cena obejmuje:

  • przelot samolotem w 2 strony
  • 10 noclegów, 10 śniadań, 6 obiadokolacji
  • wynajem samochodu
  • ubezpieczenie

Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *