042 633 61 96 kontakt@bislcc.pl pn - pt: 9:00 - 18:00, sob: kontakt telefoniczny w godz. 10-14.00

Opis
5 dni Sharm El Shaikh
RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI 5 dni objazd + 2 dni wypoczynek
SHARM EL SHEIKH – PETRA – AMMAN – MADABA – JEROZOLIMA – BETANIA – MORZE MARTWE

Opis tylko programu objazdowego- planowane rozpoczęcia wycieczek w poniedziałki (do potwierdzenia przez rezydenta na miejscu).

1 dzień
Wczesna pobudka, śniadanie w formie suchego prowiantu. Przejazd na granicę Taby – Ejlatu – Aravy (Egipt – Izrael – Jordania); po drodze widok na Wadi Rum; w drodze do Petry postój przy źródle Mojżesza. Zwiedzanie Petry, ruin starożytnej twierdzy Nabatejczyków oraz znajdującego się tu Skarbca Faraona, czyli grobowca wykutego w czerwonym piaskowcu. Obiadokolacja i nocleg.
2 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Ammanu – dzisiejszej stolicy Jordanii, oglądanie góry Nebo (według tradycji miejsce śmierci Mojżesza), Madaby (miasta mozaik – oglądanie mozaiki złożonej z 2 mln kawałków, przedstawiających mapę ziem biblijnych), City Tour po Ammanie, zakwaterowanie w Ammanie, obiadokolacja i nocleg.
3 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd w stronę przejścia granicznego z Izraelem. Przejazd do Jerozolimy, zwiedzanie Starej Jerozolimy-przejście na Górę Syjon do opactwa Zaśnięcia NMP i Wieczernika, Ściana Płaczu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
4 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Jerozolimy i Betlejem, Góry Oliwnej, kościoła Pater Noster i kościoła Wniebowstąpienia. Oglądanie Starego Miasta-wizyta w kościele św. Anny, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do bazyliki Grobu Pańskiego. Przejazd do Betlejem -wizyta w bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, wizyta w Betanii -w domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd niedaleko Jerycha (Góra Kuszenia, sykomora Mateusza). Przejazd nad Morze Martwe, a następnie powrót na półwysep Synaj. Zakwaterowanie zgodnie z wykupionym standardem.

Uwagi
Minimalna ilość osób wymagana do realizacji wycieczki: 15 osób

Uwaga! Do rezerwacji niezbędne jest podanie numeru paszportu, daty jego wydania i daty jego ważności- wymóg służb celnych Jordanii.

Zakwaterowanie według oferty FORTUNA- istnieje możliwość wyboru konkretnego hotelu za dopłatą (przed wylotem).

Uwaga! Istnieje możliwość dokupienia tygodniowego pobytu w wybranym hotelu z wybraną opcją wyżywienia.

Dzień rozpoczęcia programu objazdowego zostanie potwierdzony na miejscu przez rezydenta/przedstawiciela Alfa Star.

Cena zawiera:
przelot samolotem czarterowym;
zakwaterowanie: na półwyspie Synaj (Sharm El Sheikh, Dahab, Nuweiba, Taba) i podczas wycieczki w 3* obiektach hotelowych, według oferty Fortuna;
wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje);
ubezpieczenie;
opieka polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania i rezydenta podczas pobytu.
Cena nie zawiera:
wydatków własnych;
opłaty granicznej: egipska 15 USD/za os. (Od 01.05 wiza egipska 25 USD/os.), jordańska 30 USD/za os., izraelska 60 USD/za os. (opłata obligatoryjna przekazywana rezydentowi),
napiwków 20 USD/za os. (opłata obligatoryjna przekazywana rezydentowi);
wycieczek fakultatywnych;
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów 80 USD(opłata obligatoryjna);
napoi do posiłków;
dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *